Doświadczenie zawodowe
Mobile MS Sp. z o.o.
[więcej ...]

Wykształcenie
Politechnika Śląska
[więcej ...]

Szkolenia i certyfikaty
Musimy, powinniśmy, chcemy – jak dojrzałość organizacji wpływa na stosowanie standardów bezpieczeństwa
[więcej ...]

Organizacje
ISSA Polska
[więcej ...]

Wystąpienia i publikacje
Zmiany w audytowaniu po aktualizacji normy ISO/IEC 27001:2022
[więcej ...]

Zainteresowania
Filozofia polityczna
[więcej ...]

Filozofia politycznaPolityka kształtuje współczesne życie każdego człowieka. Stosunki międzyludzkie obwarowane są licznymi prawami, obowiązkami czy przywilejami. Obwarowania te leżą u podstaw zawiązywania się społeczeństw i są przedmiotem zainteresowania ludzi od najdawniejszych czasów.

Filozofia polityczna to dziedzina nauki, która próbuje odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące podstaw sprawowania władzy w społeczeństwie. Osobiście interesuje mnie głównie rozwój idei społeczeństwa i prawa do rządzenia od starożytności aż po czasy najnowsze.

Historia współczesnaWspółczesność definiuje się jako okres od rozpoczęcia I wojny światowej. W okresie tym zmiany na świecie następują w tempie niemal prędkości światła. Na współczesność wielki wpływ miały dwie wojny światowe, totalitaryzmy i terroryzm, dyplomacja i globalizacja, a także postęp technologiczny. Bardzo interesują mnie przyczyny tych wydarzeń, ich wzajemne korelacje, a także te elementy, o których nie mówi się powszechnie.

Historia współczesna nie może funkcjonować bez starszych dziejów, bo wiele z wydarzeń, jakie miały miejsce w XX wieku swoje korzenie ma w dawniejszych czasach.

FotografiaFotografia to jedyna dziedzina artystyczna, w której próbuję swoich sił. Choć jest to fotografia amatorska, towarzyszy mi już od dłuższego czasu i związana jest z licznymi wyjazdami. Choć moich dokonań nie mógłbym nazwać profesjonalnymi, udało mi się zrobić kilka ciekawych zdjęć. Stale rozwijam także swój warsztat fotograficzny.

Metodyka ScrumMetodyka Scrum to jedna z lekkich metodyk wytwarzania oprogramowania. Charakteryzuje się przede wszystkim interdyscyplinarnym zespołem, dostarczaniem efektów pracy w iteracjach, a także dosyć dużym udziałem klienta końcowego w procesie wytwarzania oprogramowania.

Właśnie aspekt udziału klienta, zarówno przy zamówieniu indywidualnym, jak i przy programie pudełkowym, jest głównym elementem metodyki scrum, który wzbudził moje zainteresowanie.