Doświadczenie zawodowe
Mobile MS Sp. z o.o.
[więcej ...]

Wykształcenie
Politechnika Śląska
[więcej ...]

Szkolenia i certyfikaty
Musimy, powinniśmy, chcemy – jak dojrzałość organizacji wpływa na stosowanie standardów bezpieczeństwa
[więcej ...]

Organizacje
ISSA Polska
[więcej ...]

Wystąpienia i publikacje
Zmiany w audytowaniu po aktualizacji normy ISO/IEC 27001:2022
[więcej ...]

Zainteresowania
Filozofia polityczna
[więcej ...]

Znaczącym aspektem mojej kariery zawodowej jest działalność w branży teleinformatycznej. Z branżą związany jestem praktycznie od początku pracy zawodowej, jak i działalności naukowej, w różnych rolach (techniczna, zarządcza i doradcza). Rynek telekomunikacyjny jest tą branżą, z którą wiążę swoją dalszą przyszłość zawodową.

Osiem lat pracy w firmie teleinformatycznej, zajmującej się tworzeniem oprogramowania taryfikacyjnego, pozwala na stwierdzenie, że jestem specjalistą w dziedzinie billingów. Podczas swojej pracy poznałem aspekty: handlowy (sprzedaż, promocja, dystrybucja, wprowadzanie na rynek) oraz techniczny (oferty operatorów, centrale i sieci telefoniczne, prowadzenie projektów informatycznych) systemów taryfikacyjnych. Poszerzałem także swoją wiedzę w aspekcie prawnym systemów billingowych i wykorzystania danych billingowych. Moją wiedzę i doświadczenie buduję na szerokich kontaktach wśród najważniejszych graczy rynku telekomunikacyjnego, w tym operatorów telekomunikacyjnych, dostawców sprzętu i oprogramowania, a także firm świadczących usługi doradcze i outsourcingowe w dziedzinie telekomunikacji. Kontakty zawodowe i działalność naukowa pozwalają mi na ciągłe poznanie tej branży oraz doskonalenie się w tej dziedzinie.

Swoje doświadczenie oraz wiedzę wykorzystuję także w ramach świadczenia usług doradczych w zakresie telefonii stacjonarnej i komórkowej dla dużych podmiotów administracji publicznej, działających na obszarze całego kraju. Drugą kadencję pełnię rolę biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym w Katowicach. Dostałem nominację na biegłego sądowego ze specjalizacją telekomunikacja w zakresie analizy danych transmisyjnych (wszelkich danych informujących o szczegółach i przebiegu usługi telekomunikacyjnej) generowanych przez centrale telefoniczne, będących podstawą tworzenia billingów telefonicznych. Jestem także rzeczoznawcą Polskiego Towarzystwa Informatycznego.